" 4.Uluslararası 24. Ulusal Seyyid Sultan Şücâeddin Veli'yi Anma Etkinlikleri" ilçemiz Arslanbeyli Mahallesi'nde gerçekleştirildi.

 

         Anma programına; Vali Özdemir ÇAKACAK, Eskişehir Milletvekili Dr. Aslan KABUKÇUOĞLU, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir ADAR, Kaymakamımız Cüneyt DEMİRKOL, Belediye Başkanımız Hasan KALIN, Şeyh Şücâeddin Veli Kültür ve Turizm Derneği ile Eskişehir Alevi Dernekleri Platformu Başkanı İbrahim BALCI, Seyyid Sultan Şücâeddin Veli Dergahı Postnişini Mehmet DEMİRTAŞ ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

        Program ilk olarak Vali ÇAKACAK ve beraberindeki heyetin, Seyyid Sultan Şücâeddin Veli'nin kabrini ziyaret etmesi ile başladı. Daha sonra etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan okunmasıyla devam etti. Valimiz Sayın ÇAKACAK’ın açılış konuşmasını gerçekleştirmesinin ardından Eskişehir Alevi Dernekleri Platform Başkanı İbrahim Balcı, Vali ÇAKACAK’a katkılarından dolayı plaket takdim etti. Plaket takdiminden sonra etkinlik, mini konserler ve semah gösterisi ile sona erdi.